Funkce GPS a GSM v autoalarmech

GPS, neboli Global Positioning System, je funkce, kterou určitě každý z vás zná ze svého mobilního telefonu.

Díky GPS máme neustálý přehled o pozici svého zařízení. Této funkce nyní můžeme využít i u autoalarmu značek Jablotron a Pandora, které nabízí zabudování této funkce do Vašeho autoalarmu a díky tomu můžete mít neustálý přehled o svém vozu kdekoli na planetě.

Určitě se vám již stalo, že jste při nákupech zapomněli, kde máte zaparkované auto, a je velmi nepříjemné bloudit po přeplněném parkovišti a hledat jej.

Díky GPS se stačí podívat do aplikace na vašem chytrém telefonu a získáte jeho přesnou polohu.

Tato funkce umožňuje taktéž vedení elektronické knihy jízd, což ocení hlavně zaměstnavatelé, kteří takto získají naprostý přehled o jejich firemních vozech včetně časových údajů a ujeté vzdálenosti.

GSM je komunikační standard, který zaručuje komunikaci mezi jednotlivými zařízeními v mobilní síti.

Tato komunikace je možná díky SIM kartě, která je vložena do autoalarmu.

Na rozdíl od obyčejných autoalarmů se u GSM autoalarmu značek Jablotron a Pandora vždy dozvíte o poplachu, a to i v případě, že do vašeho auta někdo nabourá.

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že žádný poplach neprošvihnete, můžete si nechat nastavit, aby vám autoalarm zavolal nebo poslal SMS na váš mobilní telefon.

Nemusíte se tedy zaobírat tím, jestli budete slyšet, jak vaše auto houká, jako je tomu u levnějších alarmů.

Toto propojení Vám navíc nabízí možnost odjištění a zajištění Vašeho vozu na dálku, dálkový start vozidla a to vše je možné kontrolovat v mobilní aplikaci.

Jak prosté.

© Bauer Computer - Vaše inteligentní internetová prezentace 2022