Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete nejčastější otázky a odpovědi o našich produktech a montážích.

Jak dlouho trvá namontování alarmu Jablotron do rodinného domu?

To z pravidla záleží na tom jestli bude montáž po kabelech a nebo bezdrátová. Pokud se instaluje alarm po kabelech kompletace osazení prvků trvá obvykle jeden den ale potřeba připočítat čas na rozvod kabelů který trvá nejčastěji dva až tři dny. U bezdrátové varianty je to vždy pouze jeden pracovní den.

Je možné alarmem ovládat spotřebiče?

Ano, Jablotron je něco jako lego takže si ho můžete poskládat dle Vašich požadavků. Řídící jednotka je schopná hlídat dům jako alarm ale umí též ovládat spotřebiče jako například topení, bránu , vrata, osvětlení, závlahu, žaluzie , klimatizaci a spoustu dalšího.

Jaká je záruka na alarm Jablotron?

Pokud je v alarmu bezpečnostní simkarta od Jablotronu a ústředna je napojena alespoň na jeden z placených režimů střežení je záruka na všechny výrobky 7 let. Pokud ústředna nemá ani jeden z těchto režimů je na systém standartní záruka 2 roky.

Co to je vlastně rekuperace Futura?

To jsou vlastně plíce Vašeho domova . V dnešní složité době kdy jsou energie drahé Vám Futura zajistí neustále čerství vzduch bez ztrát tepla popřípadě chladu . Ideálně se hodí do nízkoenergetického domu kde nemusíte otevírat okna a ztrácet energii. Futura se o výměnu vzduchu postará za Vás.

Termostaty Alfa hlídají všechny veličiny a díky zonové regulaci si Futura ubere třeba v místnostech kde nikdo není a nebo přidá tam kde lidi právě jsou. Je to chytrá holka která neplýtvá.

Co mohu vidět v aplikaci MyJablotron?

Toho je dnes mnoho. Pokud budete mít jakýkoliv výrobek od Jablotronu můžete ho sledovat a ovládat v aplikaci.

Takže tam můžete mít klidně domovní alarm s nějakou automatizací spotřebičů. Dále tam můžete mít rekuperaci Futura s chlazením a topením a tepelným čerpadlem. Bojler Ambienta W se vzduchovým tepelným čerpadlem . Autoalarm s knihou jízd a nebo sledovací jednotku kde vždy uvidíte přesnou polohu vozu ale i jeho historii. Kamery Jablotron nemůžou chybět. Jablotron totiž dělá chytré věci jednoduché na venek a aplikace je víc než povedená.

Jaké bych měl volit kamery na můj rodinný domek?

Odpověď by mohla být na 100 stránek. Záleží o od toho čekáte. Pokud chcete co nejlepší obrázek rozhodně vybírejte z IP technologie kde mají v sobě kamery malý počítač a vytvářejí opravdu vynikající obrázek, jsou ale dvakrát dražší než jednodušší technologie. Pokud hledíte hlavně na peníze je tu technologie HD-TVI od Hikvision a HD-CVI od Dahua. U těchto technologií jsou kamery s dostačujícím obrazem za 1000-2000 kč za kus. Nejsou navíc náročné na kabeláž a jdou napojit i na zastaralé rozvody analogových kamer.

Jsou nějaké videotelefony které umí zavolat na chytrý telefon?

Ano, je jich celá řada. Vvypíchl značku Hikvision a Dahua kde se dá koupit celá sestava cca za 10 000 kč. Funguje to tak že když na Vás někdo zazvoní prvně se rozezní videotelefon uvnitř objektu a když ho nikdo nezvedne zvonění se přesměruje na chytrý telefon. S dotyčnou osobou pak můžete přes videohovor komunikovat a můžete ji dokonce otevřít dveře pokud je připojen elektrický zámek.

Lze namontovat alarmu do každého vozu?

Z 90% lze autoalarmy montovat do každého vozidla ať levného či drahého, nového i starého. Před montáží je vždy důležité nám zavolat a říct o jaký vůz jde. My se následně podíváme zda je montáž možná a samozřejmě Vám rádi porádíme nejlepší variantu zabezpečení vozidla. Jsme pak předem připraveni.

Jak dlouho trvá namontování autoalarmu?

Zaleží na volbě autoalarmu. Autoalarm Jablotron 2103 trvá namontovat maximálně jeden pracovní den, 4-8 hodin.
Autolarm Pandora trvá jeden až dva dny. Pokud chcete auto dálkově startovat spíše dva dny.

Jaká je záruka na bezproblémový provoz?

Záruka na montáž autoalarmu je standartně 2 roky.

Jako montážní partertneři Jablotronu a Pandory jsme schopni vyřešit spoustu věcí bezplatně i po záruce, obecně ale platí že kvalita autoalarmů je na vysoké urovni a není třeba záruku prodlužovat. Zkušenosti uživatelů autoalarmů Jablotron a Pandora jsou ty nejlepší i po dlouhých letech.

Jaká je životnost alarmu?

Životnost autoalarmu se rovná životnosti vozidla. Dokud je vozidlo provozuschopné je funkční i autoalarm.

Mám auto na montáž alarmu nějak připravit?

Na montáž autoalarmu není třeba velkých příprav. Vozidlo je třeba dopravit na naší pobočku v Praze nebo Kralupech nad Vltavou.
Před montáží se třeba domluvit jaká bude simkarta v autoalarmu, pro případ dálkového startu je potřeba druhý klíček od vozidla a nebo si nechat vyrobit levnou verzi klíčku která bude použita při montáži. Také je vhodné přidat k vozidlu malý technický průkaz.
S vozidlem Vám obvykle nejezdíme a ani nechceme. Pouze pro test okolo montážní dílny.

Kolik mě bude stát montáž alarmu a jsou nějaké další měsíční poplatky?

Cenový rozsah je velký. Jablotron má několik variant autoalarmu jako například autoalarm bez GSM a GPS který stojí už od 2500 Kč, tento autoalarm odemyká, zamyká, střeží a při narušení houká. Nebo nejlepší verze autoalarmu Athos 2103 který má GSM/GPS kde jsou všechny nejmodernější funkce na který sei vzpomenete.

Např. sledování polohy odcizeného vozidla a to klidně, i když se veze na odtahovém vozidle. Nebo např Geofence kde se určí okruch kde vozidlo může běžne jezdit ale pokud vyjede z tohoto okruhu vy dostáváte sms o překročení vámi zvolené hranice.
Cena za nejlepší variantu autoalarmu Jablotron je cca 12500 Kč bez DPH. Více informací o ceně naleznete na stránkách Jablotronu

Pandora má též nekolik variant autoalarmů, například jenom s pagerem na 600 m, nebo profesionální řadu se vzdáleným startem která je okolo 17000 Kč bez DPH. viz stránky Pandory

Je možné ještě zvýšit zabezpečení auta?

Ano. Vozidlo lze doplnit dalšími senzory které vůz hlídají. Například náklonový, otřesový, pohybový detektor. Nebo i detektor autohavarie. Detektor požáru nebo CO2 a spoustu dalších.

Vozidlu lze také přidat řešení na vzdálené zastavení vozidla ( vypnutí přívodu paliva ) pokud je odcizené a ujíždí Vám z dohledu.

Máte zájem o montáž dalšího autopříslušenství (např. bluetooth handsfree sadu) mimo zabezpečení vozu?

Vyberte si z nabídky našich dodavatelů viz www.tssgroup.cz, www.jablotron.com a my vám rádi příslušenství nainstalujeme.

Lze namontovat autoalarm i u mě doma nebo na firmě?

Ano, tato možnost tady určitě je. K montáži bude třeba připočítat náklady na dopravu. Nejlepší je osobně domluvit předem . Proto neváhejte nám zavolat nebo napsat email.

© Bauer Computer - Vaše inteligentní internetová prezentace 2022