Jak nejlépe zabezpečit svůj dům nebo byt.

Odborníci na zabezpečení říkají, že každé zabezpečení domu, bytu nebo provozovny je překonatelné, důležité je ale to narušiteli maximálně zkomplikovat.

Mezi základní zabezpečení je použít kvalitní okna, dveře, bezpečnostní folie a zámky, popřípadě mříže. Prostě kvalitní mechanické zabezpečení.

Dalším stupněm je dobře navržený alarm, který pokrývá svými čidly pohyby v objektu a jeho okolí, případně i s požárními čidly pro případ požáru. Základní alarm třeba značky Jablotron se dá pořídit už v cenovém rozmezí 15 až 30 tisíc korun. Alarm je možno ovládat i z aplikace v mobilním telefonu.

Další možností jsou kamery se záznamem monitorující vnitřek a vnějšek chráněného objektu. Obraz z kamer je možno sledovat v mobilní aplikaci nebo na internetové stránce a můžete být upozorněni na pohyb, který kamery zaznamenají. Kamery mohou záznam ukládat na centrální úložiště v chráněném objektu nebo přes internet do cloudového úložiště.

Alarm a kamery je možno napojit pult centrální ochrany (PCO) například Jablotron security. Pokud je hlášen poplach, vyjíždí služba na místo. Když současně vidí na kamerách narušitele volá na místo i hlídku policie. Hlídka policie má modré majáky, nabyté střelné zbraně a želízka pro zajištění pachatelů.

Kombinace těchto čtyř možností je vlastně maximum co můžete pro ochranu svého domu, bytu nebo provozovny udělat.

© Bauer Computer - Vaše inteligentní internetová prezentace 2022